W naszych dotychczasowych tekstach analizowaliśmy przydatność beaconów głównie pod kątem korzyści oferowanych przez tę technologię klientom. Nie zapominajmy jednak o korzyściach płynących z instalacji beaconów, które są skierowane dla firm instalujących te urządzenia.

Pomijając tak elementarne kwestie, jak wygoda w szeroko pojętej obsłudze klientów, beacony mogą wysyłać dane, które są sprzężone np. z historią zakupów czy wizyt danego klienta w sklepie. Pozwala to na daleko idącą personalizację przesyłanej oferty, a co za tym idzie, usprawnia proces sprzedażowy. Jest to narzędzie o niezwykłych wręcz możliwościach, które może być dostosowane np. do częstotliwości odwiedzin stałych klientów. Dzięki niemu mogą oni otrzymywać specjalne rabaty czy dedykowane oferty, co z pewnością zbuduje dobry wizerunek firmy.

Poza tym beacony pozwalają na daleko idącą współpracę pomiędzy poszczególnymi firmami działającymi w różnych branżach. Dzięki nim można zintegrować działania promocyjne w taki sposób, żeby korzystanie z usług jednej firmy (np. banku) wiązało się z otrzymywaniem dedykowanych rabatów w sklepach współpracujących z tym bankiem. Oczywiście może to być współpraca pomiędzy dwoma filiami tej samej firmy lub dwoma firmami z różnych branż – np. sklepu i restauracji. Możliwości jest naprawdę dużo.

Beacony powoli zdobywają rynek. Za jakiś czas znajdziemy je w każdym dużym sklepie. Nie dajcie się Państwo wyprzedzić konkurencji i skorzystajcie z funkcjonalności oferowanych przez te niezwykłe urządzenia już dziś.