Osoby zajmujące się organizowaniem różnego rodzaju eventów często mają problem z doborem odpowiedniego oprogramowania, które pozwala zwiedzającym na zapoznanie się ze wszystkimi możliwymi atrakcjami.

Oczywiście istnieją staromodne mapy z zaznaczonymi punktami, ale pokolenie internetu pragnie czegoś więcej. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą firmy, które tworzą oprogramowanie w oparciu o technologię iBeacon. Ta technologia pozwala na dotarcie do udostępnianych informacji w mgnieniu oka, używając urządzenia, które i tak większość osób ma zawsze pod ręką, czyli smartfona lub tableta. Dzięki oprogramowaniu osoba, która jest odwiedzającym na evencie, może na przykład zapisać się do organizowanego amatorskiego turnieju, bądź zamówić obiad w restauracji na terenie obiektu.
Nowoczesne oprogramowanie jest przystosowane do współczesnego człowieka, jest szybkie, przyjazne, pozwala zrobić wszystko korzystając tylko i wyłącznie z własnego smartfona.

Oprogramowanie w technologii iBeacon od kilku zdobywa popularność na całym świecie. Coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z takiego oprogramowania, ponieważ takie są wymagania społeczeństwa. Dzisiejsi odwiedzający eventy wymagają, żeby mogli mieć dostęp do wszystkiego korzystając tylko i wyłącznie ze swojego smartfona.